Uzstādīšana

Montāža

TavaDārzaMāja.lv komanda nodrošinās Jūsu iegādātās būves (šķūnītis, dārza māja, vasarnīca, pirts, garāža, u.c.) profesionālu montāžu, un, pēc nepieciešamības, arī citu papildus darbu veikšanu. Uz visiem mūsu veiktajiem darbiem tiek attiecināts pilns garantijas serviss saskaņā ar garantijas noteikumiem.

Protams, visas mūsu piedāvātās būves iespējams salikt arī pašu spēkiem saskaņā ar produktu montāžas instrukcijām, kā arī, nepieciešamības gadījumā, saņemot mūsu ekspertu konsultācijas.

Pamati

Šķūnīšus un dārza mājiņas parasti uzstādām uz keramzītbetona bloku pamatiem. Lielākas dārza mājas, vasarnīcas, autonojumes un cita veida smagākas būves uzstādām uz karsti cinkotu skrūvpāļu pamatiem. Retāk izbūvējam arī betona stabu pamatus. Gadījumā, ja klienti paši izvēlās izbūvēt pamatus, mēs sniedzam konsultācijas un sagatavojam rekomendējošu pamatu plānu, saskaņā ar kuru būtu vēlams veikt pamatu izbūvi.

Jumta segums

Lielākajai daļai šķūnīšu bitumena jumta segums jau ir iekļauts pamatkomplektā un tā uzklāšana notiek saskaņā ar šķūnīša montāžas instrukciju, tomēr, dārza mājām, vasarnīcām un faktiski visām pārējām mūsu piedāvātajām būvēm jumta seguma materiāls nav iekļauts cenā un tā uzklāšana jāveic papildus montāžas darbiem.

Dārza mājām un vasarnīcām ar divslīpju jumtiem visbiežāk tiek uzklāti bitumena šindeļu jumta segumi. Būvēm ar plakanākiem vienslīpju jumtiem parasti tiek uzklāts bitumena ruļļveida kausējamais materiāls divos slāņos, vai arī speciālas jumtu membrānas.

Tāpat, parasti lielākām vasarnīcām, mūsu meistaru brigādes veic arī metāla jumta segumu profesionālu montāžu.

Atkarībā no klientu izvēles, piedāvājam arī metāla karnīžu, vēja malu, tekņu un noteku montāžu, neatkarīgi no izvēlētā jumta seguma veida.

Koksnes apstrāde ar aizsarglīdzekļiem, tonēšana

Pēc koka būvju montāžas vai arī montāžas procesā obligāti nepieciešama koknses apstrāde ar speciāliem aizsarglīdzekļiem no ārpuses, vēlams arī no iekšpuses, aizsardzībai pret nokrišņiem (mitrumu), saules ultravioleto starojumu un kukaiņiem. Mūsu speciālisti parasti iesaka būves apstrādat ar Somijas ražotāja Tikkurila eļļām, vai Vācijā ražotām Remmers lazūrkrāsām. Šie līdzekļi nodrošina ne tikai koksnes aizsardzību, bet arī vienlaicīgi piešķir tai vēlamo toni (krāsu). Aizsarglīdzekļu toņus var izvēlēties mūsu birojā saskaņā ar ražotāju toņu paletēm.

Grīdas siltināšana

Lielākām dārza mājām, kuras paredzētas arī dzīvošanai, un vasarnīcām bieži tiek veikta grīdas siltināšana. Vasarnīcām pārsvarā grīdas tiek siltinātas ar akmensvati (150-200mm), kas tiek izolēta ar elpojošām membrānām no abām pusēm. Dārza mājām biežāk siltinājumam tiek izmantots 100 putuplasts, kas vienlīdz labi arī aizsargā no zemes mitruma iekļūšanas iekštelpās.

 

Jumta siltināšana

Kompleksi ar grīdas siltināšanu, vasarnīcām (retāk dārza mājām) tiek veikta arī jumta silitināšana. Jumta siltināšanā izmantojam tikai akmensvati, vai eko vati, kas tiek izolēta ar elpojošām membrānām no abām pusēm. Izolācijas slāņa biezums parasti ir 150-200mm. Dzīvojamajām ziemas mājām izolācijas slāņa biezums var būt arī biezāks - 250mm vai vairāk.

Jumta izolācija ne tikai palīdz saglabāt siltumu telpās, bet arī nodrošina māju no sakarsšanas vasarā.

Ārsienu siltināšana

Vasarnīcām, kurām ir nosiltināta grīda un jumts, uzreiz, vai arī pēc kāda laika iespējama arī arsienu siltināšana. Ārsienu siltināšana tiek veikta pie mājas sienām no ārpuses pieskrūvējot, parasti 145mm karkasu (retāk 200mm), kas tiek pildīts ar 150mm akmensvati vai eko vati. Vate, protams, tiek izolēta ar elpojošām membrānām no abām pusēm. Pēc karkasa izolācijas ar impregnētām latām tiek veidots ēkas sienu ventilācijas slānis virs kura tiek stiprināti fasādes apdares dēļi. Šādi siltināta māja faktiski kļūst piemērota komfortablai dzīvošanai tajā visu gadu. Protams, mājā būs nepieciešams ierīkot arī apkures sistēmu, piemēram, gaiss – gaiss siltumsūkni un kamīnkrāsni. Jāuzsver, ka, pateicoties siltināšanā izmantotajām elpojošajām membrānām (plēves ar mikroporām gaisa apmaiņai), koka ēkas sienas arī pēc to siltināšanas turpinās “elpot” un mājā saglabāsies tikai koka ēkām raksturīgais, veselīgais mikroklimats.

Kamīnkrāsns, pirts krāsns un dūmeņa montāža

Lai Jūsu dārza mājā, vai vasarnīcā būtu silts vēsos pavasara un rudens vakaros, un lai tajā varētu pavadīt brīvdienas pat ziemā, piedāvājam uzstādīt malkas kamīnkrāsni ar nerūsējošā tērauda izolēto dūmeni. Tāpat veicam arī pirts krāšņu uzstādīšanu. Krāsni var izvēlēties pie kāda no mūsu pastāvīgajiem sadarbības partneriem, vai arī iegādāties pašiem pēc savas izvēles. Noteikti jāuzver, ka krāsns un dūmeņa uzstādīšana notiek saskaņā ar visiem ugunsdrošības normatīviem, lai izslēgtu jebkādus ēkas konstrukciju aizdegšanās riskus.

Pirts pēršanās telpas siltināšana, apdare, lāvas solu izbūve

Nodrošinām Jūsu iegādātās pirts pēršanās telpas siltināšanu un apdari ar A klases bezzaru lapu koka vagondēļiem (apse, melnalksnis vai liepa). Sienu silitnāšanai parasti izbūvējam papildus 45x45mm karkasu, kas tiek pildīts ar 50mm akmnesvati. Griestos izbūvējam parasti 150mm akmensvates siltinājumu. Akmensvate tiek nosegta ar tvaika izolācijas plēvi ar folliju, kas nodrošina siltuma atstarošanos pēršanās telpā. Virs plēves tiek izveidots ventilācijas latojums, kas, savukārt, tiek apdarīts jau ar attiecīgajiem lapu koka dēļiem. Tāpat veicam lāvas solu izbūvi, saskaņojot ar klientu viņam vēlamākos izmērus un izvietojumu. Arī lāvas solu izbūvei izmantojam A klases bezzaru lāvas dēļus no lapu koka (apse, melnalksnis, liepa). Protams, lieki piebilst, ka visi pirts siltināšanas un apdares darbi, komplektā ar krāsns un dūmeņa montāžu, tiek veikti ievērojot visstingrākās ugunsdrošības prasības.

Iekšējo komunikāciju tīklu instalācija

Mūsu vasarnīcās piedāvājam ierīkot arī iekšējos komunikāciju tīklus – elektrotīkla instalācija, ūdens un kanalizācijas sistēmas izbūve. Jāuzver, ka vasarnīcām, kuras parasti ziemā netiek pastāvīgi apkurinātas, lai ūdens sistēma neaizsaltu, jau sākotnēji paredzam iespēju ūdens no sistēmas noliešanai pirms ziemas perioda. Tāpat arī ūdens sistēmas ievadkrāns tiek aprīkots ar apsildes elementu. Lieki piebilst, ka visus darbus veic sava aroda profesionāļi.

Citi papildus darbi 

Panākot vienošanos, varam veikt arī citus jūsu iegādātās būves aprīkošanas un labiekārtošanas darbus – flīzēšana, ūdens urbuma ierīkošana, āra kanalizācijas attīrīšanas iekārtu izbūve, bruģēšana, apzaļumošana un citi darbi.